logo
پارسی کوین | ارزهای دیجیتال، فروش ماینر، خرید ماینر
پارسی کوین | ارزهای دیجیتال، فروش ماینر، خرید ماینر

ساتوشی نوکوموتو واقعی کیست

هنوز هیچ کس به درستی ماهیت ساتوشی ناکوموتو رو نمی شناسه کسی که خالق بیت کوین است و تحول بزرگی در دنیا سرمایه گداری به وجود اورد

در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از محتمل ترین گزینه های خالق بیت کوین صحبت کنیم، کسی که خیلی ها فکر می کنند خود ساتوشی ناکوموتو است یعنی “پاول لرو ”

ساتوشی ناکاموتو

“ساتوشی ناکاموتو” نام مستعار فرد یا سازمانی است که ارز دیجیتال بیت‌کوین را ساخته است و با گذشت چندین سال از معرفی بیت‌کوین همچنان هویتی ناشناس دارد.

“پاول لرو” مغز متفکر ۴۶ ساله، مجرم و سازنده نرم‌افزارهای رمزنگاری E4M و TrueCrypt است، خیلی ها تلاش می کنند که خود را ساتوشی معرفی کنند، مهمترین مسیله که می تواند معرف ساتوشی باشد یک میلیون بیت کوینی است که در کیف پول ساتوشی واقعی وجود دارد پس هر کسی بتواند آن کیف پول را رو کند ساتوشی واقعی معرفی می شود.

تئوری‌های مختلفی در این مورد مطرح شده است که ساتوشی ناکاموتوی واقعی چه کسی است. برخی افراد خودشان را کاندیدای ساتوشی‌بودن کرده‌اند، از جمله معروف‌ترین این افراد کرگ رایت است که به ساتوشی قلابی معروف شده. رایت ادعا می کند که هارد دیسکی دارد که تمام بیت کوین های ساتوشی در آن است و دلیلی برای نشان دادن آن نمی بیند.

این احتمال را هم در نظر گرفت که پاول لرو همان ساتوشی ناکاموتو است و هارد دیسک رمزگذاری شده‌ای که رایت در اختیار دارد حاوی ۱ میلیون بیت‌کوین معروف اوست. بر اساس این فرضیات و حوادث، یک کاربر ناشناس ردیت ایده جالبی مطرح کرد، که رایت با همدستی دوست و همکار قدیمیش کلایمن، برنامه‌ای ترتیب دادند که به هارد دیست لرو که حاوی ۱ میلیون بیت‌کوین است دسترسی پیدا کنند.

علاوه بر این یکی از دوستان نزدیک رایت یک دیتاسنتر بزرگ راه‌اندازی کرده است که بر اساس این نظریه این دیتاسنتر با هدف شکستن کد همین هارد دیسک برپاشده و عنوان فارم استخراج بیت‌کوین تنها سرپوشی برای مشروعیت دادن به آن است.بر اساس این نظریه، کاملا منطقی به نظر می‌رسد که چرا رایت اصرار دارد که خودش را ساتوشی ناکاموتو معرفی کند، چرا که پس از اینکه موفق شد قفل هارد دیسک را بشکند، بتواند بیت‌کوین‌های آن را بفروشد و بصورت قانونی به پول آنها دسترسی پیدا کند.

 

تقارن کامل بین ساتوشی ناکاموتو و پاول لرو.

بجز تئوری ارتباط بین لرو و رایت، شواهد دیگری هم وجود دارد که این احتمال که لرو همان ساتوشی است را تقویت می‎کند.

  • لقب لرو سالتوشی است.در یکی از چندین پاسپورت لرو، نام او سالتوشی درج شده است. که تلفظ آن بسیار شبیه به نام ساتوشی است.
  • هر دوی آنها برنامه نویسان بزرگی بودند
  • لرو محتمل‌ترین فردی است که TrueCrypt را توسعه داده است، نرم‌افزاری که از ۱ میلیون بیت‌کوین ساتوشی ناکاموتو محافظت می‌کند.
  • ناپدید شدن ساتوشی، همزمان با تغییر رفتار پاول لرو.

 

در یک فروم اینترنتی متنی  مربوط به سال ۲۰۰۲ وجود دارد که در آن فردی درباره ایده‌ای نوشته که شبیه به ایده اولیه بیت‌کوین است:

“بانکداری مجازی فرد به فرد

من ایده‌ای در مورد آینده‌ای با بانک‌داری فرد به فرد دارم. یک نوع تمرکز زدایی و سیستم ثانویه، دیگر زمان اینکه دولت‌ها و بانک‌ها نقل و انتقال‌های پولی ما را ردگیری و در آن مداخله کنند تمام میشود. و دیگر نمی‌توانند در میزان پولی که در جهان وجود دارد دخالت کنند. سیستمی که من پیش بینی میکنم باید یک مقدار ثابت پول داشته باشد و…..”

 

مدتها است که تصور می‌شود که ساتوشی ناکاموتو خودش این پست را قبل از ایجاد بیت‌کوین نوشته، جالب است که آدرس آی پی نویسنده این پست مربوط به کشور هلند است، کشوری که لرو مدتی در آن زندگی کرده است.

 

 

شما چه نظری دارید

دیدگاه‌ها ( ۰)

*
*