logo
پارسی کوین | ارزهای دیجیتال، فروش ماینر، خرید ماینر
پارسی کوین | ارزهای دیجیتال، فروش ماینر، خرید ماینر

جابجای ۴۰ هزار بیت کوین توسط یک نهنگ

یک نهنگ بیت کوین بیش از ۴۰ هزار بیت کوین (یا بیش از ۲۱۲ میلیون دلار) را از آدرس (bc1q9sh6544xls87x7skjzyfhkty4wq7z76vn7qzq9) به آدرس (bc1q5shngj24323nsrmxv99st02na6srekfctt30ch) انتقال داد.

آنتونیو لو کالوز در توییتر نوشت:

نهنگ مشهور بیت کوین تاک در حال انتقال مجدد ۴۰ هزار بیت کوین خود است. او ۴۰ هزار بیت کوین را به یک آدرس بومی سگویت انتقال داد و برای انتقال این مبلغ تنها ۱ دلار کارمزد پرداخت کرد.

مسئله دیگری که باید یادآور شد این است که سه حرف اول آدرس، ‘bc1’ به این معناست که این آدرس از پروتکل سگویت استفاده می کند که با توجه به اطلاعات موجود در وبسایت transactionfee.info در حال حاضر ۴۰ درصد از تمام تراکنش های بیت کوین توسط این پروتکل انجام می گیرد. سگویت در ۲۳ام آگوست معرفی شد. این پروتکل به منظور اینکه تراکنش های بیت کوین سریع تر و ارزان تر انجام گیرد، ارائه شده است.

طبق داده ها، مقدار کارمزدی که برای انتقال این ۲۹۲ میلیون دلار پرداخت شده تنها ۵۷ سنت بوده است. کارمزدهای بیت کوین اغلب با آنچه که کاربر باید در واقع پرداخت کند در تناقض است. طبق گفته محققان، این اشتباه به این دلیل است که به نظر میرسد کیف پول های کاربران کارمزد موردنیاز را به اشتباه تخمین می زنند.

مجموع ۱۳۰۰۰۴ بیت کوین (معادل ۷۴۲۹۷۲۸۶۰ دلار) به آدرس (۳۸۵cR5DM96n1HvBDMzLHPYcw89fZAXULJP) ارسال شد. تاکنون، این دومین تراکنش بزرگ بیت کوین است. بزرگترین تراکنش شامل انتقال ۵۰۰ هزار بیت کوین بوده که در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۱۱ روی داده است.

به نظر میرسد نهنگ های بازار در حال عبور از دوره اندوختن هستند. در حقیقت، ۱۰۰ عدد از بزرگترین آدرس های کیف پول بیت کوین، ۱۵۰ هزار بیت کوین به ذخایر خود اضافه کرده اند.

این اندوختن بیت کوین به دقت مورد بررسی قرار گرفته است. آنها از کیف پول هایی با کمتر از ۱۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ بیت کوین آمده اند و بیشتر متعلق به صرافی ها بوده اند. در عین حال سرمایه گذارانی که آگاهی کمتری دارند به کم کردن اندوخته های بیت کوین خود ادامه می دهند.

دیدگاه‌ها (۲)

*
*

    محسن پاسخ

    واو چه عظمتی به احتمال زیاد یه ریزش چند صد دلاری تو بیت کوین به زودی داریم

      Robo پاسخ

      احسنت محسن جان بیت کوین به مرز ۵۶۰۰ رسید