logo
پارسی کوین | ارزهای دیجیتال، فروش ماینر، خرید ماینر
پارسی کوین | ارزهای دیجیتال، فروش ماینر، خرید ماینر

تحلیل روند رمز ارز ها و انواع تحلیل ها

تحلیل روند رمز ارز ها چیست ؟

در واقع شما از طریق تحلیل روند میتوانید تا حدودی به رفتار های قیمتی یک ارز در آینده پی ببرید.

با استفاده از تحلیل روند رمز ارز ها شما میتوانید تصمیم بگیرید که مقدار بیشتری از آن ارز را بخرید یا اینکه موجودیتان از آن ارز را بفروشید.

ولی باید بگم که به یاد داشته باشید که هیچ تحلیلی ۱۰۰ درصد درست نیست در واقع شما از طریق رفتار هایی که یک ارز در گذشته از خود نشان داده سعی می کنید روند آن رفتار هارا در حال و آینده شبیه سازی کنید.

اگر میخواهید در این بازار سرمایه گذاری کنید و اگر میخواهید سرمایه گذاری موفقی داشته باشید حتما باید آموزش ببینید و تمرین کنید تا بتوانید روند ها را پیش بینی کنید و باید بیش از ۴۰ درصد از تحلیل هایتان درست و دقیق باشد.

پس اگر کسی به شما گفت یقینا و ۱۰۰ درصد فلان اتفاق برای فلان ارز می افتد باور نکنید.

حقیقتا هیچ تحلیلی با احتمال بیشتر از ۵۰ درصد در بازار ارز های رمزنگاری شده نمی تواند درست و دقیق باشد و این موضوع تنها به خاطر کوچک بودن این بازار است.

کافیست یک نفر فقط بخواهد ۵ میلیارد دلار از سرمایه اش را از بازار خارج کند با این حال چنان ترس و وحشتی بین سرمایه گذاران غیر حرفه ای و ارز اولی ها می افتد که اکثرا شروع به فروش می کنند وتمامی تحلیل ها در کسری از ثانیه به هم میریزند.

البته باید توجه داشت که این تغییرات یکباره موقتی است و پس از مدتی رفتار بازار وارز ها به روند قبلی بر میگردد.

چند دسته روند داریم

بصورت کلی روند ها شامل ۳ دسته میشوند:

  1. روند کوتاه مدت
  2. روند میان مدت (متوسط)
  3. روند بلند مدت (بزرگ)

انواع تحلیل روند رمز ارز ها

تحلیل روند رمز ارز هاتحلیل تکنیکال

اگر میخواهید به صورت کوتاه مدت یعنی از چند ساعت تا یک ماه در بازار ارز های رمزنگاری شده سرمایه گذاری کنید باید روش تحلیل تکنیکال را بدانید و روی آن تسلط کافی داشته باشید.

باید بتوانید با نگاه کردن به نمودار ها و شمع ها در تایم فریم های مختلف روند آتی یک ارز را پیش بینی کنید.

 

 

 

 

 

باید بدانید که بعد از دو دره یا دو قله چه اتفاقی می افتد، الگوی مثلث چیست، موج های  الیوت را بشناسید و کاربرد فیبوناچی رابدانید.

 

 

 

 

 

تحلیل فاندامنتال

اگر میخواهید به صورت بلند مدت یعنی بیشتر از یکسال در این بازار سرمایه گذاری کنید باید با تحلیل فاندامنتال آشنا باشید .

تحلیل فاندامنتال در بازار بورس یعنی قدرت و ارزشی که یک کمپانی دارد.

برای مثال شرکت اپل یا ماکروسافت را در نظر بگیرید.

این شرکت ها به خاطر نوآوری و ایده های نوینی که در خود دارد در دراز مدت همیشه سود های خوبی به سهام داران شان میدهد.

در بازار ارز های رمز نگاری شده هم به همین صورت است وقتی ایده یک رمز ارز ایده نوینی باشد و تکنولوژی های خاص و منحصر به فردی داشته باشد میتوانید از آینده آن ارز مطمئن باشید.

برای این موضوع باید وایت پیپر  ( white paper ) ارز هارا مطالعه کنید و سعی کنید دانش خود را در مورد ارز های رمز نگاری بالا ببرید.

برای مثال اگر شبکه یک ارز بتواند تعداد زیادی تراکنش را در چند ثانیه و با هزینه کم انجام دهد میتوانید این موضوع را جزء نقاط قوت آن در نظر بگیرید.

و در آخر دسته ی دیگری از افراد به دنبال سرمایه گذاری میان مدت هستند این نوع سرمایه گذاری معمولا در بازه زمانی یک ماه تا یکسال صورت میگیرد. این افراد باید هم تحلیل تکنیکال را بدانند هم فاندامنتال.

مفهوم وایت پیپر

وایت پیپر به محتوای مقاله‌ای اطلاق می‌شود که حاوی اطلاعات بسیار مفیدی برای کسب‌ و کار هاست و هدف از نگارش آن درک یک مشکل خاص و تصمیم‌ گیری صحیح در مورد یک معضل یا ارائه‌ اطلاعاتی است که کمک می‌کند فرآیند انتخاب در مورد خرید یک محصول یا دریافت یک خدمت پیچیده و گران‌ قیمت، ساده‌ تر شود.

بیشترین مقالات سفید در بخش تکنولوژی نوشته و منتشر می‌شوند، چرا که بیشترین استفاده از وایت‌ پیپر ها را شرکت‌ هایی می‌برند که در زمینه‌ تولید و فروش نرم‌ افزار و سخت‌ افزار ها فعالیت می‌کنند. اما به‌ طور کلی فعالان در حوزه‌ تجارت، اصلی‌ ترین حامیان یا انتشار دهندگان مقالات سفید هستند.

دیدگاه‌ها ( ۰)

*
*